Wesprzyj nas

ZBIERAMY ŚRODKI NA  WYDANIE KSIĄŻKI  DANIELA FISHERA „HEARTBEAT OF HOPE” („Tętno nadziei”)

Środki możecie Państwo wpłacać na rachunek bankowy Fundacji:
83 1050 1214 1000 0090 3096 9050 

z dopiskiem „Tętno nadziei”. Każdy, kto wpłaci  minimum 100 PLN, otrzyma darmowy egzemplarz.

Dr Daniel Fisher to:

NAUKOWIEC:

ukończył studia na wydziale Biologii na Princeton University, pracował przez 5 lat w Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego (NIMH), prowadząc badania w zakresie neurobiochemii. Zrobił doktorat z neurobiochemii na University of Wisconsin, skończył szkołę medyczną na George Washington University Medical School ze specjalizacja z psychiatrii w Harvard Hospital w Cambridge, Massachusetts. 

LEKARZ  

amerykański psychiatra z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej (oddziały dzienne, stacjonarne, poradnie i centra zdrowia psychicznego). Sam określa się jako psychiatra środowiskowy. 

KONSULTANT 

Pracowal w administracji Prezydenta Obamy d/s reformy Zdrowia Psychicznego w USA. Dr Fisher był członkiem komisji „Nowa Wolność w Zdrowiu Psychicznym,” która opracowała szczegóły reform w psychiatrii we współpracy z Białym Domem.

PACJENT

zdiagnozowany jako osoba chorująca na schizofrenię: epizody paranoidalne i katatoniczne, wielokrotnie hospitalizowany psychiatrycznie, od ponad trzydziestu lat zdrowy. 

LAUREAT

otrzymał prestiżowa nagrodę : Clifford Beers Award’ od Narodowego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego za swoje działania na rzecz praw człowieka i pacjenta w 2002 r.

AKTYWISTA

jeden z niewielu psychiatrów w USA i na świecie, który otwarcie dzieli się doświadczeniami z okresu swojej choroby psychicznej, jeden z aktywistów ruchu „Mad in America”. Jego pozycja i perspektywa spojrzenia na proces psychiczny wiodący do psychozy jest unikatowa. Jest to niejako spojrzenie „od środka” (tu: podmiotowość, subiektywność)  dokonana i opisana przez profesjonalistę: psychiatrę i neurobiochemika (obiektywizacja). Stanowi swoistą auto – neuropsychoanalizę, która w odróznieniu od innych opisów i analiz jest zakończona syntezą, oczywiście swoistą neuropsychosyntezą… i nie jest to model laboratoryjny: jest to żywy człowiek, który doskonale funkcjonuje społecznie. Brakujące dotychczas ogniwo reintegracji po chorobie psychicznej, „neuro – psycho – syntezy”, czy po prostu wyzdrowienia, zostało dokonane z sukcesem. 

fundator The National Empowerment Center (NEC) , organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane zdrowiem psychicznym i zdrowieniem po kryzysach psychicznych, zarówno w USA, jak i na świecie, wdraża proponowane i promowane  przez Dr Fishera humanistyczne podejście terapeutyczne, które autor nazywa e–CPR, Reanimacja emocji lub e- reanimacja.

https://power2u.org/ 

 

——

Szanowni Państwo,

Od kilku lat śledzę kalendarz wizyt  w Polsce Dr Daniela Fishera, bywam na spotkaniach z nim i jestem coraz bardziej „wciągnięta”  w jego historię i oparte na niej, czyli na jego własnym doświadczeniu, podejście do kryzysów psychicznych. 

Daniel wydał w tym roku  w USA swoją książkę pt: „Heatrbeat of hope”. Jest ona zarówno notą życiorysową, jak i studium psychopatologii psychoz (bo przecież nie sposób rozdzielić psychopatologię od  doświadczeń życiowych), ale co najważniejsze jest ona jednocześnie opisem drogi wyjścia z „zaklętego kręgu przewlekłej choroby psychicznej”, dając nadzieję. 

Chciałabym wydać jego książkę. Aby to zrobić potrzebujemy ok. 20 tys. zł. Jeśli uda nam się zebrać większą sumę, przeznaczymy ją na dofinansowanie wizyty Daniela w Katowicach. 

Dofinansowanie – bo wizyta jest już współfinansowana przez Urząd  Miasta Katowice i wspierana przez takie instytucje jak Wydział Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, SWPS i Centrum Psychiatrii w Katowicach, co daje tętniącą nadzieję graniczącą z pewnością, że się odbędzie. Tym bardziej, że Daniel zabukował już bilet do Polski.

Proszę wszystkich o wsparcie finansowe tej inicjatywy. 

Każdy powinien się dowiedzieć, że choroby psychiczne, nawet najcięższe, są uleczalne, że z każdego kryzysu można wyjść. 

Przeczytajcie książkę Daniela Fishera  „Tętno nadziei” i pomóżcie wydać ją  po polsku !

Ewa Rudzka – Jasińska 

Fundacja Wielogłosu